בית אבות בן גוריון

בית אבות בן גוריון מציע טיפול אישי ומסור הניתן על ידי צוות עובדים מיומן ומנוסה. מטרתנו היא מתן שירות מכל הלב לבני גיל הזהב מתוך השקפה כי בית אבות הינו הבית החדש של הקשיש, ובבית יש להרגיש בבית.

בית אבות בן גוריון מוקיר את מייסדי המדינה הקשישים בני גיל הזהב – אנחנו אמונים על שמירה על איכות החיים, בריאות ופעילויות רבות לכל דייר.

בבית קיימות מספר מחלקות המיועדות לקשישים עצמאיים, תשושים, סיעודי, סיעודי שיקומי.

מחלקת עצמאים / תשושים

מחלקת עצמאים ותשושים מיועדת לקשישים החל מגיל 65 אשר יכולים לתפקד בצורה עצמאית או זקוקים לעזרה קלה עד בינונית בתפקוד היום-יומי.

אנחנו מעניקים לתשושים עזרה על ידי מטפלות מנוסות בפעילויות כגון: רחצה, הלבשה, אכילה וכדומה.

החדרים מותאמים מבחינת נגישות וריהוט לקשישים – בכל חדר יש לחצן מצוקה, מיזוג אוויר, ריהוט מלא, פתחים רחבים, מקלחת צמודה. קיימים חדרים פרטיים וכן חדרים זוגיים מרווחים.

קיימות פעילויות חברתיות רבות, חוגים, הרצאות וכן טיולים וסיורים חודשיים ברחבי הארץ.

מחלקת תשושים מיועדת גם לבעלי אישור ממשרד הרווחה. להרחבה: בית אבות לעצמאים

מחלקה סיעודית

מחלקת קשישים סיעודים ותשושי נפש (בית אבות סיעודי) מיועדת לקשישים במצב סיעודי, חולי אלצהיימר או דמנציה (בעלי אבחון כתשושי נפש).

המחלקה הסיעודית מעניקה טיפול רפואי, סיעודי ושיקומי באופן פרטני לכל קשיש וכן פעילויות חברתיות ותעסוקתיות מתוך הכרה שקשישים אלו אינם ניידים ולמעשה מבלים את רוב זמנם בתוך בית אבות.

בבית אבות, בן גוריון מספר מחלקות:

מחלקת תשושי נפש היא מחלקה סגורה עם מטפלים שעברו הכשרה מיוחדת בטיפול בתשושי נפש.

במחלקה הסיעודית יש רופא 24 שעות ביממה ואחיות מוסמכות לטיפול גריאטרי.

מחלקה סיעודית, מחלקת תשושי נפש קולטת קשישים עם "קוד" משרד הבריאות.

למחלקת תשושי נפש שהיא מחלקה סגורה מתקבלים בני גיל הזהב אשר פסיכוגריאטר אבחן אותם כחולי אלצהיימר או דמנציה בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

למחלקה הסיעודית 1-2 מתקבלים בני גיל הזהב אשר מצבם התפקודי סיעודי או קשישים תשושי נפש סיעודים. החלוקה למחלקות מתבצעת בהתאם לאבחון ולחוות דעת צוות רב מקצועי. להרחבה: מחלקה סיעודית

בית אבות בן גוריון – פעילויות

בכל מחלקות בית אבות בן גוריון יש פעילויות כמעט בכל שעות היממה – החל ממשחקים כמו רמי, קוביות, קלפים, בינגו, הרצאות שונות, פעילויות יצירה ואומנות, הפעלה חברתית, הקראת סיפורים, הרצאות שונות ואקטואליה, הקרנת סרטים, מסיבות, ריקודים ושירה בציבור, חגיגת ימי הולדת, חגים וארועים מיוחדים, פעילויות עם מתנדבים ותלמידי בית ספר, הפעלת מחשב ועוד.

להרחבה בנושאים אלו מומלץ לעיין במקורות הבאים:

זכויות קשישים, קשישים סיעודיים ותשושי נפש – אתר משרד הבריאות גריאטריה

מידע לגבי קשישים – משרד הרווחה. מקורות מימון לבתי אבות – אתר בית אבות עדנה

זכויות קשישים באתר מרכז מידע גיל הזהב – הסברים לגבי דיור מוגן, בתי אבות

רשת גיל הזהב נושאי סיעוד וטיפול סיעודי

מידע בכל נושאי גיל הזהב – אינדקס גיל הזהב

איתור בית מתאים – הטיפים שלנו:

מרכז מידע ויעוץ של בית אבות בן גוריון: חיפוש בית אבות או מוסד גריאטרי אינו משימה קלה – אנחנו מודעים לעובדה שקיימים בתים רבים, בתי דיור מוגן אשר מכילים מחלקות סיעודיות ובתי חולים גריאטרים אשר חלקם מקבל קשישים עם קוד של משרד הבריאות וחלקם לא.

לכן מומלץ למצוא מידע ראשוני לגבי הדרישות מאותו מוסד – להלן שלבי הפעולה המומלצים על ידנו בחיפוש בית אבות:

ראשית, יש לבצע אבחון גריאטרי על לקבל את המצב התפקודי – אשר יכול להיות – עצמאי, תשוש, סיעודי, תשוש נפש, סיעודי מורכב רפואי או שיקום.

לכל אחד מהנ"ל דרכי טיפול ומימון אחרים. במצב סיעודי רפואי (סיעודי מורכב) יש לפנות לקופת חולים על מנת לקבל הפניה לבית חולים גריאטרי במימון הקופה ובהשתתפות של עד 100 ש"ח (בהתאם לביטוח משלים אם קיים).

מצב סוציואקונומי – משרד הרווחה או משרד הבריאות ממנים את הטיפול בבית אבות לקשישים חסרי מקורות כספיים ובהשתתפות עצמית של המשפחה בהתאם ליכולתם. על מנת לבחון קבלת קוד יש לפנות ללשכת הרווחה במקום המגורים של הקשיש עם נתוני הכנסה ורכוש.

חיפוש בית אבות – איתור מוסד בהתאם לאפשרויות התקציביות של המשפחה בהתחשב בקצבת זקנה, פנסיה, ביטוח סיעודי, עזרה של הילדים וכדומה ומקום גאוגרפי הקרוב לבית המגורים של הקשיש או של משפחתו.

פנו אלינו עכשיו לקבלת יעוץ ומידע ללא כל התחייבות או תשלום

בית אבות בן גוריון לשירותכם!

  קבלו יעוץ אובייקטיבי בחינם בנושא מעבר לדיור מוגן

  לייעוץ טלפוני חינם התקשרו

  077-7715432

  או מלאו את הפרטים:

  הרשמה מאובטחת. פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך כדי שמירה על פרטיותך.

  חייגו עכשיו צרו קשר